Motorová sekačka Honda HRD 536 TX

výrobce:HONDA
katalogové číslo:HRD536TX
EAN:
dostupnost: 2 - 4 dny
cena bez DPH:24 785,12 Kč

29 990,00 Kč

HONDA HRD 536 TX je silná motorová sekačka s pojezdem, osazená motorem HONDA GCV160 o výkonu 4,1 kW (5,5 HP), při šířce pracovního záběru 53 cm. Tvar žací komory, společně se speciálně tvarovaným nožem a výkonným motorem HONDA zaručují, že sekačka HRD 536 TX dokonale poseká, ale hlavně posbírá posekanou trávu a naplní sběrný koš až po okraj, ikdyž je tráva vhká a nebo přerostlá. Konstrukce sekačky je velice solidně zpracována, kolečka jsou pevně uchycená k šasi a jsou pogumována pro snadný a bezpečný pohyb sekačky i ve vlhké trávě.
Je mnoho faktorů, které je nutno brát v úvahu při vývoji sekačky pro profesionální použití. Mezi nejzákladnější patří výkon, robustnost, odolnost vůči hrubému zacházení a hlavně spolehlivost. Zcela nejbytné je vyhodnotit velikost sečených ploch, svažitost a členitost terénu. Vývojové centrum HONDY při kontrukci svých strojů pečlivě vyhodnocuje všechny tyto požadavky a představy uživatelů z řad profesionálů. Použití nejmodernějších materiálů, spolehlivých, výkonných a hlavně úsporných motorů nenáročných na údržbu a smysl pro detail jsou u těchto sekaček naprostou samozřejmostí.
Sekačka HONDA typu HRD je sekačka určená především pro firmy zabývající se údržbou zeleně a potřebují stroj k občasnému, ale třeba celodennímu nasazení. Sekačka má robustní podvozek odlitý z vysoce kvalitní hliníkové slitiny odolné vůči oděru a průrazu s velkými koly, objemný textilní travní koš zachycující velké množství prachových částic, šíři záběru 53 cm, je opatřena 3-rychlostní převodovkou, sklopnou rukojetí, ROTOSTOPEM umožňujícím vypnutí rotace žací čepele bez nutnosti vypnutí motoru atd.. 3-rychlostní  převodovka umožňuje regulaci rychlosti jízdy v závislosti na terénu bez toho, že by tím byla ovlivňována razance žací čepele. Sekačku lze použít ve třech režimech: sekání se sběrem, sekání bez sběru a mulčování (nutno dokoupit mulčovací sadu, viz. níže). Díky silnému motoru s technikou OHC o výkonu 5,5 HP a originálnímu tvaru žací komory a nože je schopna zvládnout i přerostlý nebo dokonce mokrý travní porost. Ovládací prvky jsou ergonomicky a přehledně uspořádány a umocňují snadnou manipulaci a obsluhu sekačky. Sekačka je opatřena veškerými bezpečnostními prvky a splňuje přísné ekologické a hlukové normy platné na území ČR. Svými vlastnostmi a provedením se tento model stal velmi oblíbeným ve firmách na údržbu svých vlastních travnatých ploch.

Vlastnosti:

- dostatečně silný motor zajišťuje dokonalý střih i vysoké trávy
- tvarování žací čepele s dostatečnou razancí a tvar žací komory pro dokonalý sběr i za vlhka
- veliká a robustní kolečka na ložiskách pro snadné řízení
- 3-rychlostní převodovka (umožňuje nezávisle na otáčkách motoru měnit rychlost pojezdu ve třech stupních)
- ROTOSTOP - spojka žacího nože (motor běží, ale nůž se netočí)
- extrémně odolný a pevný podvozek z lakované hliníkové slitiny s DOŽIVOTNÍ ZÁRUKOU !!!
- ekologicky čistý a nehlučný motor se systémem snadného startu "EASY START" nastartuje i dítě
- ergonomicky řešené ovládací prvky pro bezpečné a pohodlné ovládání
- textilní travní koš pro zachycení prachových částic
- důmyslná konstrukce travního koše umožňuje lehkou manipulaci při vyprazdňování
- legendární spolehlivost a solidnost světové značky


MULČOVÁNÍ
K sekačce lze přikoupit tzv. mulčovací sada. Ta obsahuje mulčovací nůž (montuje se k již stávajícímu žacímu noži) a mulčovací ucpávku (instaluje se do prostoru kudy posekaná tráva putuje do sběrného koše.
Mulčovací sadu určenou k této sekačce naleznete na konci stránky v části "Příbuzné zboží"

CO JE TO MULČOVÁNÍ ?
Mulčování je svým způsobem dokonalá recyklace travního porostu a listí, která slouží zároveň jako přirozené hnojivo. Díky speciálně vyvinutému mulčovacímu systému HONDA, který spočívá ve vhodném tvaru žací komory, tvaru, množství a ostrosti žacích čepelí a tomu odpovídajícímu výkonu a otáčkám motoru, dochází při střihu mnohonásobnému rozsekání stébel trávy tak, že v podstatě vzniká velice jemná travní drť, která se rozprostře zpět do trávníku. Takto drobné částečky travní hmoty se rychle rozkládají a slouží jako přirozené hnojivo. Je dokázáno, že díky přirozeným živinám se náklady na hnojení sníží o čtvrtinu, vlhkost obsažená v travní drti udržuje trávník stále zelený a zdravější.

JAK JE TO MOŽNÉ ?
Useknuté drobné částečky trávy obsahují zhruba 80% vody a 20% chemických látek, které se v přírodě rozkládají pomaleji. Díky tak vysokému procentu vody se celá hmota velmi rychle rozloží a ze zbytků odřezků se tak zpět do země dostane i dostatečné množství výživných látek, jako je např. organický dusík. Váš trávník bude mít dostatek vody a přírodních výživných látek. Sníží se tak náklady na hnojivo, přepravu posekané trávy, poplatky za ukládání odpadu a odpadne vám nepopulární kompostování.

VÝHODY MULČOVÁNÍ
Díky mulčování se ke kořenovému systému dostává potřebné přírodní a ekologické hnojivo a trávník je chráněn proti slunečnímu svitu a vysychání. Není proto potřeba trávník tolik zavlažovat.
Při mulčování také odpadá vysypávání, popř. shrabávání trávy a tím také starost s její likvidací. Jinými slovy, dokonalý mulčovací systém jako nabízí HONDA Vám ušetří nemalé peníze, čas a námahu při údržbě Vašeho "pažitu".
http://www.kbcontract.cz/