Zastupujeme tyto značky

SERVIS ZAHRADNÍ TECHNIKY PRAHA 5


OBJEDNÁVKA SVOZU STROJE DO SERVISU


PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ A PŘÍSLUŠENSTVÍ


O NÁS / NAŠE HISTORIE


BEZPEČNÉ DORUČENÍ VAŠÍ OBJEDNÁVKY

 

DORUČENÍ AŽ DOMŮ VLASTNÍ SERVIS
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ ROZVOZ TECHNIKEM

 

 

Obchodní podmínky a reklamace

Obchodní podmínky

I. Předmět smlouvy

Předmětem těchto obchodních podmínek je úprava právního vztahu mezi provozovatelem internetového obchodu, společností KB Contract spol.s r.o., se sídlem: Krajníkova 738, 252 29 Dobřichovice, IČO: 62966910, zapsané v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, pod číslem C43836 ze dne 11.3.1996 (dále jen "Prodávající") a Kupujícím, který uskuteční objednávku zboží uveřejněného na internetových stránkách prodávajícího. Vzhledem k platné právní úpravě se rozlišuje kupující, který je spotřebitelem a kupující, který spotřebitelem není.
- Kupující, který je spotřebitel je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.
- Kupující, který není spotřebitel, nakupuje výrobky či užívá služby za účelem svého podnikání s těmito výrobky nebo službami (uvedeno IČO). Tento kupující se řídí obchodními podmínkami v rozsahu, které se ho týkají a dále Zákonem o obchodních korporacích.
- Předmětem smlouvy jsou položky uvedené v objednávce.

II. Objednávka

Objednávku zboží vytvoříte jednoduchým postupem, na stránkách internetového obchodu prodávajícího. Odeslaná objednávka je návrhem kupní smlouvy.

III. Uzavření kupní smlouvy

- Odeslaná objednávka je návrhem na uzavření kupní smlouvy a samotná kupní smlouva je uzavřena v momentě převzetí objednaného zboží.
- Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, včetně reklamačního řádu a že s nimi souhlasí.
- Prodávající si může v jednotlivých případech, například při nákupu specifického zboží (na objednávku) nebo cenově náročnějším případě vyhradit vznik kupní smlouvy potvrzením objednávky (telefonická či písemná autorizace), nebo požadavkem na složení zálohy až do výše 100% kupní ceny. Odmítne-li Kupující objednávku požadovaným způsobem autorizovat (případně složit zálohu) nebo uvede do objednávky nesprávné, neúplné, neexistující či nefunkční kontaktní údaje, považuje se objednávka za neplatnou.

IV. Cena

Ceny uvedené v internetovém obchodě Prodávajícího jsou platné v okamžiku objednání. Ceny jsou platné pouze při objednání zboží přes internetové stránky Prodávajícího a jeho úhradě v hotovosti, dobírkou nebo bankovním převodem. K ceně uvedené u zboží není připočítána cena za dopravu, předprodejní servis apod. (pokud je to u vybraného zboží účtováno). Cena za dopravu je k ceně za objednané zboží, připočítána následně v nákupním košíku, dle kupujícím zvoleného způsobu dopravy. Ceník dopravného nalezne Kupující na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy. Kupní cena je považována za zaplacenou teprve připsáním celé kupní ceny na běžný účet Prodávajícího, zaplacením v hotovosti při převzetí nebo uhrazením v hotovosti na provozovně Prodávajícího.

V. Způsob platby

Objednané zboží lze uhradit jedním z těchto způsobů:

 1. V hotovosti (Platba je možná při osobním odběru zboží na provozovně Prodávajícího)
 2. Dobírkou v hotovosti (Platba dobírkou při převzetí zboží)
 3. Dobírkou platební kartou (Platba dobírkou při převzetí zboží)
 4. Předem zálohou (Platba bankovním převodem na základě zálohové faktury, kterou vystaví Prodávající po obdržení objednávky. Zálohová faktura je prodávajícím zaslána na e-mail nebo kontaktní adresu Kupujícího. Po připsání zálohy na běžný účet Prodávajícího je objednávka vyřízena a zboží předáno nebo doručeno)
 5. Fakturou na bankovní účet se splatností (Tato varianta je možná při dlouhodobém obchodním vztahu a po předchozí domluvě, se splatností faktury obvykle 10 dní)

VI. Způsob dodání, dodací lhůta

Objednané zboží lze převzít jedním z těchto způsobů:

 1. Balíkem České pošty - pouze zboží do 30 kg (Tato varianta dopravy je vhodná pro zákazníky, kteří nejsou během dne na dodací adrese. Česká pošta na adrese dodání, v případě nezastižení nechá oznámení o uložení balíku na pobočce pošty po dobu 7 dnů. Zákazník si jej pak může během této lhůty na své poště vyzvednout. Ceník dopravy obchodním balíkem České pošty je k dispozici na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy)
 2. Zásilkou DPD – pouze zboží do 50 kg (Tato varianta dopravy je vhodná pro zákazníky, kteří se během dne pohybují na dodací adrese, kterou může být například bydliště nebo zaměstnání. Přepravní společnost DPD aktivně zákazníka informuje o tom, že je jeho zásilka doručována. Termín dodání je tak možné si individuálně upravit. Ceník dopravy zásilkou DPD je k dispozici na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy)
 3. Zásilkou přepravní společnosti TOPTRANS – pro zboží s neomezenou hmotností (Tato varianta je vhodná pro zákazníky, kteří se během dne pohybují na dodací adrese, kterou může být například bydliště nebo zaměstnání. Pokud přepravní společnost nezastihne zákazníka na dodací adrese, dle možnosti přístupnosti poštovní schránky, zanechá oznámení se spojením na depo, kde zásilka bude uložena 9 dní a zákazník si může domluvit opakovaný datum závozu. Ceník dopravy přepravní společností TOPTRANS je k dispozici na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy)
 4. KOMFORT doprava  - pro zboží s neomezenou hmotností (Tato varianta dopravy je zajišťována přímo Prodávajícím po celém území ČR. V rámci této dopravy je zákazníkovi zboží vybaleno, sestaveno, vyzkoušeno a předvedeno. Dále jsou mu předvedeny všechny funkce stroje a vše názorně vysvětleno - to vše v ceně dopravy. Ceník KOMFORT dopravy je k dispozici na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy. U vybraných druhů zboží je doprava KOMFORT po celém území ČR ZDARMA - o této skutečnosti je zákazník u konkrétního výrobku informován)
 5. Individuální doprava (Tato doprava je vždy nabízena u konkrétního výrobku, kterého se tento způsob dopravy týká. Z pravidla se jedná o výrobek, který vzhledem ke svým rozměrům a hmotnosti, nelze přepravovat běžným způsobem)

U vybraných druhů zboží, je vzhledem k nutnosti provedení předprodejního servisu (tzn. vybalení stroje, jeho sestavení, nalití provozních kapalin, vyzkoušení v chodu a zápisu o provedení tohoto úkonu) pevně dán způsob dopravy. O této skutečnosti je zákazník u konkrétního výrobku informován.
V případě, že Kupujícím objednané zboží je dostupné, Prodávající jej expeduje (tj. připraví k osobnímu odběru nebo předá přepravci) do cca 2 pracovních dnů. V případě, že objednané zboží není ihned dostupné, Prodávající kontaktuje Kupujícího a informuje ho o předpokládaném termínu dodání. V tomto případě si vyžádá odsouhlasení Kupujícího. Dodací lhůta se považuje za splněnou včas, jestliže zboží bude připraveno k expedici (tj. připraveno k osobnímu odběru nebo k předání dopravci) na provozovně Prodávajícího nejpozději poslední den sjednané nebo dodatečně sjednané dodací lhůty.

VII. Záruka, reklamace

Záruky a reklamace jsou upraveny Reklamačním řádem Prodávajícího, který je nedílnou součástí kupní smlouvy a Kupující jej nalezne na internetových stránkách Prodávajícího.

VIII. Práva a povinnosti prodávajícího

 1. Prodávající se zavazuje vyřídit objednávku, připravit zboží k vyzvednutí nebo jej odeslat či dodat na uvedenou adresu Kupujícího, po splnění podmínek pro uzavření kupní smlouvy.
 2. Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku (popřípadě její část) a odstoupit od návrhu kupní smlouvy v těchto případech: zboží je vyprodané,  již se nevyrábí nebo nedodává či je dlouhodobě nedostupné, změnila se prodejní cena nebo byla ukončena akce (V případě, že taková situace nastane, Prodávající kontaktuje Kupujícího a domluví se na dalším postupu, náhrada objednaného zboží jiným, zrušení objednávky, apod.)
 3. Prodávající má právo zrušit objednávku, či odstoupit od kupní smlouvy a zastavit plnění dodávek (případně požadovat platbu předem aj.), jestliže vyjdou najevo okolnosti, které zpochybňují platební schopnost Kupujícího (zejména se jedná o nesplacené pohledávky). Prodávající má právo požadovat úhradu vzniklých nákladů případně prokázané škody.
 4. Veškerá data, která jsou součástí objednávky nebo nám byla sdělena během registrace, jsou společností KB Contract spol. s r.o. považována za důvěrná. Tyto údaje jsou dle zákona chráněny proti zneužití a zásadně nebudou sdělovány třetím osobám, kromě těch, které se přímo podílejí na vyřízení objednávky zákazníka (dopravci, úvěrové společnosti apod.) a to pouze v nutném rozsahu. Podrobné informace jsou uvedeny na těchto stránkách v části Ochrana osobních údajů
 5. Prodávající si vyhrazuje vlastnické právo ke zboží až do úplného zaplacení kupní ceny.
 6. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

IX. Práva a povinnosti kupujícího

 1. Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. Celkovou cenou se rozumí cena za objednané zboží a dále cena za dopravu, pokud je u konkrétního zboží účtována. Cena za dopravu je uveřejněna na webových stránkách Prodávajícího v sekci Ceny dopravy
 2. Pokud kupujícím není spotřebitel, souhlasí Kupující s tím, že Prodávající má právo zrušit objednávku, nebo odstoupit od kupní smlouvy a požadovat náhradu vzniklých nákladů případně prokázané škody, jestliže Kupující neodebere objednané zboží ve stanoveném termínu včetně přiměřené náhradní lhůty stanovené Prodávajícím (náklady na dopravu, balné atd.).
 3. Převzetí zboží Kupujícím je zásadně možné až po jeho úplném zaplacení, pokud není dohodnuto jinak (platba fakturou se splatností).
 4. Kupující má právo na vymazání svých osobních dat z databáze Prodávajícího, požádá-li o to písemnou formou. Prodávající se po-té zavazuje Kupujícího ze své databáze vymazat.
 5. V případě doručování zboží dopravcem je při převzetí zásilky Kupující povinen překontrolovat stav zásilky (počet balíků, neporušenost pásky, poškození krabice apod.) a zkontrolovat údaje uvedené na přepravním listě. V případě neúplné nebo poškozené zásilky je Kupující povinen tuto skutečnost uvést do přepravního listu dopravce a sepsat s ním zápis o škodě, případně odmítnout převzít zásilku jako celek a telefonicky o této skutečnosti ihned informovat Prodávajícího. Tento s dopravcem sepsaný zápis je Kupující povinen zaslat e-mailem Prodávajícímu, nejpozději do dvou dnů. V případě převzetí zásilky od dopravce bez výhrad, nemá Kupující žádné nároky na pozdější reklamace poškozené zásilky vůči Prodávajícímu. Převzetím zásilky je případná reklamace ohledně poškození a neúplnosti zásilky řešena pouze s dopravcem.

X. Právo spotřebitele na odstoupení od smlouvy

V souladu s občanským zákoníkem může Kupující, pokud se jedná o spotřebitele (soukromou osobu, nikoli tedy Kupující, který není spotřebitelem "podnikatele či firmu"), odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů ode dne převzetí zboží. V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČO na nákupním dokladu nebo objednávce), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí. Rozhodne-li se Kupující od smlouvy odstoupit v této lhůtě, je nutné dodržet následující podmínky:

 1. Kupující odešle Prodávajícímu žádost o odstoupení od kupní smlouvy a to nejpozději 14-tý kalendářní den počítaný od prvého dne následujícího od převzetí zboží. Žádost o odstoupení musí obsahovat: jméno kupujícího, číslo objednávky, číslo nákupního dokladu, číslo bankovního účtu pro vrácení částky a dále informaci, že se jedná o odstoupení do 14 dnů.
 2. Kupující je povinen nejpozději 14-tý kalendářní den počítaný od prvého dne následujícího od převzetí zboží, doručit na své náklady zboží zpět na adresu sídla Prodávajícího: KB CONTRACT, Krajníkova 738, 252 29 Dobřichovice (Možné je pouze jeho zaslání prostřednictvím přepravní společnosti nebo balíkem České pošty. Osobní předání je možné pouze po předchozí domluvě). Toto ustanovení zákona však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. Kupující musí dodavateli vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal. Zboží tedy musí být vráceno kompletní a v původním stavu (včetně originálních obalů), zboží nesmí být jakkoliv poškozeno, nesmí jevit známky opotřebení. Při nesplnění některé z výše uvedených podmínek (chybějící díl, poškození, opotřebení apod.) musí spotřebitel poskytnout peněžitou náhradu jako protihodnotu. Prodávající si vyhrazuje právo na uvedení výrobku do původního stavu a vyúčtování těchto nákladů Kupujícímu (ponížení vracené částky). Prodávající spotřebiteli v takovém případě vrací jen takto sníženou kupní cenu. Zejména se jedná o kontrolu výrobku, doplnění chybějících částí, výměnu poškozených nebo opotřebovaných dílů a zabalení.
 3. Na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může prodávající započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží.
 4. Spotřebitel nemá právo na odstoupení od smlouvy, v případě smluv:

- o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

- o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy

- o dodání alkoholických nápojů, jež mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli podnikatele

- o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu

- o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím

- o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost; to však neplatí v případě následného provedení jiných než vyžádaných oprav či dodání jiných než vyžádaných náhradních dílů

- o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit

- o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal

- o dodávce novin, periodik nebo časopisů

- o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud podnikatel tato plnění poskytuje v určeném termínu

- uzavírané na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby nebo

- o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy

XI. Další práva a povinnosti smluvních stran

 1. Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.
 2. Prodávající není ve vztahu ke Kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.
 3. V případě, že dojde mezi Prodávajícím a Kupujícím ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit se svou stížností na Českou obchodní ispekci.
 4. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

XII. Závěrečná ustanovení

 1. Odesláním objednávky Kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek Prodávajícího ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou výši ceny objednaného zboží (včetně případných expedičních a dopravních nákladů) uvedenou na internetových stránkách Prodávajícího, nebude-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak.
 2. Pro ostatní otázky neupravené v těchto obchodních podmínkách platí ustanovení platných právních předpisů.

 

Reklamační řád

Tento reklamační řád je zpracován dle platného Občanského zákoníku a Obchodního zákoníku se všemi příslušnými novelami a dle Zákona o ochraně spotřebitele. Reklamační řád se vztahuje na zboží zakoupené u společnosti KB Contract spol. s r.o. při objednání zboží přes e-shop, jehož reklamace byla uplatněna v záruční době.

I. Vady vzniklé při dodávce
V případě doručování zboží dopravcem nebo poštou je při převzetí  zásilky kupující povinen překontrolovat stav zásilky (počet balíků, neporušenost pásky, poškození krabice apod.) a zkontrolovat údaje uvedené na přepravním listě. V případě neúplné nebo poškozené zásilky je kupující povinen tuto skutečnost uvést do přepravního listu dopravce a sepsat s ním zápis o škodě, případně odmítnout převzít zásilku jako celek a telefonicky o této skutečnosti ihned informovat Prodávajícího. Tento s dopravcem sepsaný zápis je kupující povinen zaslat e-mailem Prodávajícímu, nejpozději do 2 dnů. V případě převzetí zásilky od dopravce bez výhrad, nemá Kupující žádné nároky na pozdější reklamace poškozené zásilky vůči Prodávajícímu. Převzetím zásilky je případná reklamace ohledně poškození a neúplnosti zásilky řešena pouze s dopravcem.

II. Záruka na jakost zboží
Reklamační řízení se řídí platnými zaručními podmínkami a reklamačním řádem výrobce výrobku. Není-li uvedeno jinak, Prodávající poskytuje na výrobky záruku 24 měsíců od data prodeje Kupujícímu. Vady mohou být reklamovány nejpozději do konce stanovené záruční doby. Délka záruční doby je pro jednotlivé produkty vyznačena Prodávajícím na záručním listě výrobku a je dána rozsahem záruk poskytovaných výrobcem produktu.
V případě oprávněné reklamace tzn., že část výrobku selhala z důvodu vady materiálu nebo zpracování v záruční době, řeší se reklamace opravou stroje nebo jeho výměnou (případně výměnou za stroj srovnatelných parametrů). Záruční doba takto opraveného stroje se prodlužuje o dobu, kterou strávil v servisu. Záruční doba se neprodlužuje o dobu, která uplynula mezi ukončením opravy a vyzvednutím výrobku zákazníkem. V případě výměny výrobku v záruční době za nový běží dále původní záruční lhůta výrobku.

Výjimky z odpovědnosti za vady kdy záruka zaniká:

 • Prodávající nenese odpovědnost za nevhodný výběr výrobku provedený Kupujícím.
 • Při neodborném zásahu do produktu, mechanickém poškození a neodborném zacházení.
 • Při nadměrném zatěžování nebo používání výrobku způsobem, který je v rozporu s dokumentací či obecnými zásadami.
 • Při používání výrobku v podmínkách, které svými parametry neodpovídají parametrům uvedeným v dokumentaci.
 • Při poškození výrobku živly.
 • Při používání výrobku Kupujícím k jiného účelu, než ke kterému je výrobek určen.
 • Při provedení technických změn na výrobku Kupujícím.
 • Při používání neoriginálních náhradních dílů a příslušenství na výrobku.
 • Při zapojení výrobku do sítě, která neodpovídá příslušné ČSN.

- Ze záruky jsou vyjmuty veškeré čistící a seřizovací práce a dále závady způsobené použitím nevhodného paliva. Opotřebení výrobku a jeho částí, způsobené jejich běžným používáním (žací nůž, pilový řetěz, startovací lanko, ložisko, strunová hlava atd.) nepodléhá záruce.

- V záruční době, která přesahuje zákonem danou záruční lhůtu (dle Občanského a Obchodního zákoníku), nelze žádat výměnu výrobku nebo uplatnit odstoupení od kupní smlouvy. Přesné znění záručních podmínek, je vždy uvedeno u konkrétního výrobku na záručním listě výrobce.

Postup uplatnění záruky na jakost zboží:
V případě výskytu výrobní vady v záruční době, je místem uplatnění reklamace autorizovaný servis uvedený v záručním nebo dodacím listě, případně v českém manuálu od výrobku, na internetových stránkách výrobce, nebo na jiných veřejně dostupných místech výrobce. Seznam autorizovaných záručních servisů naleznete také na našich internetových stránkách zde. Není-li autorizovaný servis uveden, je místem uplatnění reklamace sídlo společnosti: KB CONTRACT, Krajníkova 738, 252 29 Dobřichovice. Reklamovaný výrobek je potřeba zaslat poštou nebo přepravní společností na sídlo Prodávajícího, na náklady Kupujícího. V sídle společnosti není možné reklamaci osobně předat, možné je pouze její zaslání. V případě zaslání reklamovaného výrobku je Kupující povinen jej zajistit tak, aby během přepravy a manipulaci s ním nedošlo k jeho poškození. Prodávající nenese odpovědnost za případně vzniklou škodu na zboží při přepravě výrobku do servisu, ta je na straně Kupujícího. K reklamovanému zboží prosím přiložte:

- kopii prodejního dokladu (faktura, dodací list, paragon)
- originál záručního listu (pokud je se strojem expedován)
- přesný popis závad a jejich projevů (při zaslání reklamace poštou)


III. Závěrečné ustanovení
Pro ostatní otázky neupravené tímto reklamačním řádem platí ustanovení platných právních předpisů

 

Přesný popis postupu při reklamaci zboží naleznete zde

(Platnost těchto obchodních podmínek a reklamačního řádu je od 1.1.2020)


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).